CV

Pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny  i zajęciowy, nauczyciel, terapeuta ręki, trener umiejętności społecznych – TUS


Pracuję w szkole podstawowej jako nauczyciel wspierający, prowadzę także zajęcia rewalidacyjne, a od roku jestem także właścicielem własnej działalności Palcem pisane. Terapia pedagogiczno – zajęciowa. Więcej znajdziesz Tutaj.


Zanim jednak zaczęłam zajmować się tym co aktualnie, przeszłam wiele dróg, które pomogły mnie ukierunkować na odpowiedni zawodowy tor.

Wkraczając w „dorosłe” życie i jednocześnie nie być uzależnionym finansowo od rodziców poszłam zaocznie na magisterkę by móc w tygodniu pracować. Moją pierwszą pracą była opieka nad dziećmi , tak zwana Babysitter. Pracowałam od 6.30 do 17:30, także wstawałam przez chyba 3 lata baaardzo wcześnie. W sumie pracowałam u trzech rodzin polsko – meksykańskich. Czułam się u nich na prawdę dobrze, traktowali mnie jak swoją młodszą siostrę.

A czemu taki rodzaj pracy a nie np. kelnerka, bo nie wyobrażałam siebie za barem, a że byłam po resocjalizacji i zaczynałam wczesne wspomaganie, to chciałam spróbować jak to się pracuje z dziećmi.

Potem poszłam dalej, do żłobka ogólnie pracowałam w trzech i ten ostatni, nazwę myślę, że mogę wymienić, bo świetnie mi się tam pracowało, to żłobek w Smolcu „U Hanulki”. Tam poznałam osoby, które popchnęły mnie dalej. I tak po 1.5 rocznej pracy znalazłam się w jednej z wrocławskich szkół podstawowych. Byłam nauczycielem wspierającym, w integracyjnej 2 klasie. I w tym miejscu odnalazłam swoje miejsce a może bardziej misje jaką była terapia.

Rewalidacja i każdego rodzaju wykonywana terapia w małej grupie, czy jeden na jeden jest tym co sprawia mi ogrom satysfakcji.

Po roku musiałam zmienić prace, bo byłam na zastępstwie. Do kolejnego miejsca poszłam z pokrewną mi duszą, dzięki której mogłyśmy razem dzielić następny rok wspólnej pracy z dziećmi.

Była to anglojęzyczna placówka dla maluszków, przedszkolaków i uczniów. Miejsce na pozór ciekawe, barwne kulturowo, interesujący ludzie i może na tym zakończmy. Przepracowałam tam rok jako nauczyciel polskiego w grupie przedszkolnej, a także uczyłam polskiego jako drugiego języka – to było bardzo pozytywne doświadczenie, które powiększyło moje horyzonty na edukacje dzieci anglojęzycznych.

Aktualnie przycumowałam w miejscu, którym już pracuje dwa lata, jest to szkoła podstawowa w Wieruszowie, tu jak wcześniej już napisałam spełniam się jako nauczyciel wspierający prowadząc przy tym swoją działalność.


A poniżej chwalę się swoim dorobkiem odnośnie ukończonych kursów i szkoleń.

Uważam, że jeżeli jesteś w czymś dobry, to warto zaprezentować światu, bo to nic złego, a może nawet być dla kogoś pozytywnym bodźcem 🙂

16.12.2019 – szkolenie certyfikowane z Logorytmika®

19.11.2019 – szkolenie certyfikowane z Masażu logopedycznego

23.06.2019 – certyfikat ukończenia kursu polskiego języka migowego (PJM),

13.01.2019 r. – Sensoplastyka(R) Trener 1 st.

02.12 – 03.12.2018r. – Trener Umiejętności Społecznych – TUS, szkolenie certyfikowane,

24.06.2018 r. – Trener Grafomotoryki, szkolenie certyfikowane

07.04.2018 r. – Terapia ręki i zaburzeń  motoryki małej I i II stopnia, diagnoza, terapia,     masaż, szkolenie certyfikowane

28.03.2017 r. – Dziecko z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego w środowisku edukacyjnym,

28.01.2017 r. – Skuteczne techniki motywowania dziecka do pracy; Zmysłoplastyka w Integracji Sensorycznej, Dziecko nadpobudliwe ruchowo

2013 r. – Psychomotoryka, która porusza dogłębni,

2011 r. Psychospołeczne aspekty HIV/AIDS dla pedagogów i psychologów,

2011 r. Pierwsza Pomoc w nagłych wypadkach.


Cały czas stawiam na swój rozwój, bo dobry pedagog, to człowiek, który cały czas poszerza swoje zawodowe horyzonty 🙂