#wiemczujepomagam

W ostatnim artykule opisałam przemyślenia na temat serialu „Atypowy”, a dzisiaj przedstawię czasopismo z Kulczyk Fundation.

Pomysłodawcą jest prezes fundacji, pani Dominika Kulczyk, która w raz zespołem inspirując się autorskim programem „Efekt Domina” (możecie go oglądać na TVN i TVN Player), opublikowała zajęcia dla nauczycieli i rodziców. Mają one na celu poprawić relacje międzyludzkie, a także poznać samego siebie.

IMG_4770

Każdy zeszyt jest dedykowany do innego przedziału wiekowego.

Powstały we współpracy z ekspertami z Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz nauczycielami.

Egzemplarze  mają dołączone płyty DVD, zawierające materiały dodatkowe do scenariuszy lekcji, takie jak np.:

IMG_4778

– fragmenty reportaży,

– bajki nagrane w formie mp3 (czytane są przez min. Maję Ostaszewską czy Kubę Błaszczykowskiego),

– teksty historyjek,

– inne materiały dydaktyczne.

Możecie kupić każdy zeszyt oddzielnie lub w pakiecie. Małe sprostowanie, kupić – miałam na myśli bezpłatnie zamówić, tak właśnie ZA DARMO.

Czy to nie wspaniałe, że tak świetnie stworzona pomoc dydaktyczna jest za darmo?

Inicjatorka chce zaszczepić w uczniach i w nauczycielach odpowiedzialność i świadomość popełnionych czynów, czy tolerancje dla osób, którzy są „inni” od nas.

Poniżej znajdziecie fragmenty, przykładowych scenariuszy zajęć, które mogą być inspiracją na przeprowadzenie Waszych lekcji.

IMG_4779IMG_4775IMG_4772IMG_4771
 
IMG_4777IMG_4784

  • Każde czasopismo zawiera kolorową mapę/plakat.

Niestety, posiadam zaledwie dwa egzemplarze:

– dla dzieci w przedziale wiekowym 6-9 lat,

– dla nastolatków 13-15 lat.

IMG_4760

Użyłam tu terminu „niestety”, ponieważ na chwile obecną nie ma ich już na magazynie, ale w formie PDF są wciąż dostępne.

Podsyłam link, do strony Fundacji, w której znajdziecie wspomniane pomoce dydaktyczne, a także ..Mądre bajki z całego świata”. Są w formie tradycyjnej książki lub audiobook, każdy sprzedany egzemplarz zasila konto tejże fundacji.

Scenariusze do lekcji są podziękowaniem dla tych, którzy z dobroci serca potrafią podzielić się z osobami, których los nie był łaskawy.

 

8 myśli na “#wiemczujepomagam”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *